Wydawnictwa

Graffiti 1 Podręcznik z ćwiczeniami +CD

Nr aprobaty: 248/1/2009 MEN
ISBN: 9788302109973
Dostępność: W magazynie
Wydawnictwo: WSiP
69,80 zł
64,92

Cykl Graffiti! jest przeznaczony dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego w gimnazjum i składa się z trzech części: dla klasy 1., dla klasy 2. i dla klasy 3. Materiały dla ucznia na jeden rok to: podręcznik połączony z ćwiczeniami, płyta CD-audio, płyta CD-ROM. Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów po 4 lekcje. W każdym rozdziale znajdują się te same stałe elementy, są to:
– zestawienie przewidywanych osiągnięć ucznia,
– zadania o podwyższonym stopniu trudności przeznaczone dla uczniów chętnych i bardziej zainteresowanych nauką języka niemieckiego,
– strategie uczenia się prezentujące dodatkowe wskazówki ułatwiające uczniom samodzielne uczenie się i rozwiązywaniezadań,
– informacje realio- i kulturoznawcze dotyczące krajów niemieckiego obszaru językowego,
– propozycje prac projektowych,
– część czytankowa (Mehr wissen ...) zawierająca autentyczne ciekawe teksty rozszerzające ogólną wiedzę o świecie, a przy tym ściśle związane z tematyką danego rozdziału.
– część gramatyczna (Grammatik),
– spis leksyki przeznaczonej do aktywnego opanowania (Aktiver Wortschatz).
Po ostatnim rozdziale zamieszczono materiały dodatkowe dotyczące niemieckich tradycji świątecznych oraz tablice z syntetycznym podsumowaniem zagadnień gramatycznych poznanych w pierwszym roku nauki.
W części ćwiczeniowej znajdują się zadania utrwalające materiał bieżący oraz przypominające struktury leksykalno-gramatyczne poznane przez uczniów podczas wcześniejszej nauki. Ćwiczenia do każdego rozdziału zamyka test ewaluacyjny opatrzony kluczem (Prüf dich mal!). Uczniowie mogą rozwiązać test samodzielnie w domu lub na lekcji pod kontrolą nauczyciela w ramach powtórzenia materiału przed pracą kontrolną.
Na końcu książki zamieszczono podręczny słownik niemiecko-polski obejmujący podstawowe słownictwo niezbędne do rozwiązania zadań i ćwiczeń.
Koncepcja podręcznika zakłada płaską progresję umożliwiającą nawet słabym uczniom opanowanie struktur leksykalno-gramatycznych niezbędnych do porozumiewania się w podstawowych sytuacjach komunikacyjnych.

Podręcznik jest sprzedawany tylko w komplecie z płytami CD-audio i CD-ROM. Podana cena dotyczy kompletu.

Klienci, którzy kupili ten przedmiot nabyli również: